Udostępnianie dokumentacji medycznej

Najbliższy termin

do ustalenia

Forma szkolenia

on-line i u klienta

Ilość miejsc

ustalana indywidualnie

Koszt szkolenia

ustalany indywidualnie

Lubimy dbać o to, co się nam należy. Lubimy egzekwować prawa, które nam przysługują. Pacjenci jako osoby korzystające z opieki medycznej również doskonale znają swoje przywileje. Natomiast podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych posiada prawny obowiązek, aby je respektować.

Placówka medyczna jest zobowiązana do udostępnienia dokumentacji medycznej nie tylko zainteresowanemu pacjentowi, ale również osobom przez niego upoważnionym. Jeśli chodzi o sam proces udostępniania dokumentów, obowiązków jest znacznie więcej. Jak procedować udostępnianie dokumentacji zgodnie z prawem? Jak chronić dane swoich pacjentów? Kto może otrzymać dokumentację medyczną? Na te, i wiele innych pytań, odpowiemy podczas szkolenia z udostępniania dokumentacji medycznej.

Tematy, które omówimy podczas szkolenia:

  • jak prawidłowo udostępniać dokumentację medyczną;
  • jakie podmioty są uprawnione do odbioru dokumentacji medycznej;
  • jak powinno wyglądać upoważnienie do odbioru dokumentacji medycznej;
  • jakich zasad przestrzegać, aby bezpiecznie wydawać dokumentację;
  • jak chronić dane osobowe w związku z udostępnianiem dokumentacji medycznej.

Szkolenie dedykujemy:

  • kadrze kierowniczej i administracji publicznych oraz niepublicznych placówek medycznych;
  • personelowi medycznemu publicznych oraz niepublicznych placówek medycznych.

Zapisz się na to szkolenie!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Aegis Security Sp. z o.o. ul. Cybernetyki 19B, 02-677 Warszawa, NIP 5213786027. Państwa dane osobowe podane w formularzu przetwarzane będą: w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie złożone w formularzu, na podstawie naszego prawie uzasadnionego interesu, jakim jest kontakt między nami a Państwem, służący udzieleniu Państwu odpowiedzi na zadane pytania, przesłaniu żądanej informacji – w ramach tego konkretnego zapytania (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO), przez okres uzasadniony obsługą zapytania oraz w celach marketingowych – jeżeli wyrazili na to Państwo zgodę, wskazanym przez Państwa kanałem komunikacji (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO), do momentu wycofania przez Państwa zgody na przetwarzanie lub utraty użyteczności danych. Przysługuje Państwu prawo do: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych, wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się na naszej stronie internetowej w Polityce Prywatności.