Backup

Najbliższy termin

do ustalenia

Forma szkolenia

on-line i stacjonarne

Ilość miejsc

5

Koszt szkolenia

2 500 zł brutto

W ostatnim czasie sferę IT opanowały ataki na różnego rodzaju branże i firmy. Ich celem stają się dane wrażliwe, które przestępcy kradną, wykorzystują bądź całkowicie niszczą. Ofiary cyberataków, aby odzyskać utracone dane i uchronić się przed ich zniszczeniem, poprzez szantaż, są zmuszane do opłacenia okupu.

Tego typu sytuacjom możemy zapobiec poprzez wykonywanie regularnego backup danych oraz przechowywanie go w odpowiednim i odizolowanym od wspólnej sieci miejscu.

W środowisku informatycznym mówi się, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy i na tych, którzy dopiero zaczną je robić.

Niestety, bardzo często organizacje przechowują swoje kopie zapasowe w sieci, w której pracują, a niejednokrotnie zdarza się nawet, iż gromadzone są one na tym samym dysku. Zła praktyka sprawia, iż wraz z poufnymi informacjami, przejmowane są również pliki kopii zapasowych.

Z powyższych powodów, warto rozważyć wdrożenie właściwej architektury w przechowywaniu backupu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym w rzeczywistości jest backup oraz jak tworzyć go w sposób profesjonalny, nasze szkolenie przeznaczone jest właśnie dla Ciebie.

Tematy, które omówimy podczas szkolenia:

  • czym jest backup, jak prezentuje się jego zastosowanie i dlaczego warto go robić;
  • jakie były jego początki;
  • czym są zasady: 3-2-1 oraz 3-2-1-1-0;
  • jakie są rodzaje backupu i który z nich pasuje do Twojej architektury;
  • jak stosować zaawansowane rozwiązania dotyczące zabezpieczania danych.

Szkolenie dedykujemy:

  • administratorom systemów i pracownikom IT;
  • studentom informatyki i cyberbezpieczeństwa;
  • osobom, pragnącym rozpocząć pracę związaną z bezpieczeństwem;
  • wszystkim zainteresowanym tematyką cyberbezpieczeństwa.

Zapisz się na to szkolenie!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Aegis Security Sp. z o.o. ul. Cybernetyki 19B, 02-677 Warszawa, NIP 5213786027. Państwa dane osobowe podane w formularzu przetwarzane będą: w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie złożone w formularzu, na podstawie naszego prawie uzasadnionego interesu, jakim jest kontakt między nami a Państwem, służący udzieleniu Państwu odpowiedzi na zadane pytania, przesłaniu żądanej informacji – w ramach tego konkretnego zapytania (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO), przez okres uzasadniony obsługą zapytania oraz w celach marketingowych – jeżeli wyrazili na to Państwo zgodę, wskazanym przez Państwa kanałem komunikacji (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO), do momentu wycofania przez Państwa zgody na przetwarzanie lub utraty użyteczności danych. Przysługuje Państwu prawo do: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych, wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się na naszej stronie internetowej w Polityce Prywatności.